Jak włączyć opcję programisty Xiaomi?

Jak włączyć opcję programisty Xiaomi?

Masz smykałkę do najnowszych technologii? Z programowaniem jesteś za pan brat? A może po prostu chcesz “podkręcić” możliwości swojego smartfona? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco to trafiłeś/aś we właściwe miejsce!

Czym jest opcja programisty Xiaomi?

Dziś podzielimy się z Tobą prostą instrukcją na to, jak za pomocą kilku kliknięć uruchomić opcję programisty w smartfonie Xiaomi. To tak zwane dodatkowe funkcje, do których dostęp przysługuje jedynie wtajemniczonym użytkownikom, lubującym się w testowaniu oprogramowania wszelkiej maści. Funkcje te zostały ukryte po to, aby osoby nieposiadające dostatecznej wiedzy na ten temat, nie dokonały zmian, mogących mieć niepożądany wpływ na funkcjonowanie urządzenia. Nie są to opcje nieodwracalne, jednak wskazana jest znajomość podstawowych pojęć z zakresu programowania, aby powrót do pierwotnych ustawień obył się bez żadnych wpadek. Jeśli mimo wszystko chcesz spróbować swoich sił i wydobyć ogrom potencjału swojego telefonu, to czytaj dalej.

Opcje programisty Xiaomi posiadają szereg wyjątkowych mocy, o których istnieniu mogłeś/aś nie mieć dotychczas pojęcia. Debugowanie USB, dostęp do raportu o błędach, ustawienie limitów dla procesów działających w tle, zmiana czasu trwania i prędkości odtwarzania animacji - to tylko nieliczne z możliwości, jakie niesie za sobą spojrzenie w głąb oprogramowania smartfona Xiaomi i dostosowanie go do swoich potrzeb.

Jak włączyć opcję programisty Xiaomi?

1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim smartfonie.

2. Przejdź do zakładki O telefonie, która powinna wyświetlać się na samej górze Ustawień.

3. Następnie kliknij pozycję Wszystkie parametry.

4. W kolejnym kroku kilkukrotnie dotknij pola o nazwie Wersja MIUI. Rób to do momentu, aż u dołu ekranu pojawi się komunikat Jesteś programistą.

5. Teraz wracasz do Ustawień i przechodzisz do zakładki Dodatkowe ustawienia.

6. Jeśli poprawnie wykonałeś/aś poprzednie kroki na samym dole Dodatkowych ustawień powinny wyświetlać się Opcje programistyczne.

7. Przejdź do tej zakładki, aby skorzystać z oferowanych przez nią możliwości lub wyłączyć ją.

Gdy podczas korzystania z opcji programisty Xiaomi coś pójdzie nie po Twojej myśli - przygotuj się na konieczność przywrócenia swojego urządzenia do ustawień fabrycznych. Aby uniknąć tego scenariusza i nie stracić wszelkich danych zapisanych na urządzeniu, wykonaj uprzednio jego kopię zapasową (backup) swojego smartfona, a wtedy żadne zmiany nie będą stanowiły dla Ciebie problemu.

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.