Pełnoprawny flagowiec Xiaomi

Pełnoprawny flagowiec Xiaomi

Flagowy aparat, flagowy wyświetlacz, flagowe osiągi. Czego tak naprawdę możemy spodziewać się po jednym z najsilniejszych przedstawicieli, legendarnej już serii Mi 10T? Czy jest doskonały naprawdę pod każdym względem? Na te i szereg innych pytań, postaramy się poszukać odpowiedzi w poniższym tekście.

Powalający wyświetlacz

Xiaomi Mi 10T Pro to smartfon, który mocno rzuca się w oczy i na długo zapada w pamięć. Wszystko to za sprawą pokaźnych rozmiarów ekranu w jakości FHD+ o przekątnej sięgającej aż 6,67”. Zastosowany tu wyświetlacz IPS o dobrze znanej nam rozdzielczości 2400 × 1080 px i maksymalnej jasności na poziomie 650 nitów zapewni zarówno dobre kąty widzenia, jak i wierne odwzorowanie barw. Z kolei jego szczegółowość dostarczy wrażeń wizualnych na najwyższym poziomie, a niejednego konkurenta przyprawi o szybsze bicie serca.

PROfesjonalne zdjęcia

To, co z wysuwa się przed szereg w Mi 10T Pro, to aparat główny o rozdzielczości 108 MP. Cecha ta w połączeniu z optyczną stabilizacją obrazu stanowi gwarancję doskonałych kadrów, a tym samym świetną alternatywę dla wszystkich miłośników mobilnej fotografii na najwyższym poziomie. Mimo że w pojedynkę pozostałe aparaty zastosowane w Mi10T Pro posiadają naturalną rolę do spełnienia, to już jako całość tworzą solidną kombinację, której nie powstydziłby się nawet najbardziej doświadczony fotograf. Tak prezentuje się dokładna specyfikacja wszystkich aparatów w Mi 10T Pro:
• Główny 108 MP (przysłona f/1.69, 30-krotny zoom optyczny)
• Szerokokątny 13 MP (przysłona f/2.4, kąt widzenia 123°)
• Makro 5 MP (przysłona f/2.4, autofocus 2cm-10cm)
• Przedni 20 MP (przysłona f/2.2)

Zajrzyjmy do środka

Sercem Xiaomi Mi 10T Pro jest flagowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 865. Jego ulepszona wydajność zapewni niebywale szybką pracę smartfona oraz wysoką jakość doświadczeń 5G. Ponadto, Mi 10T Pro jest wspierany pamięcią RAM o wartości aż 8 GB, co może zaskoczyć niejednego fana solidnych podzespołów. Uzupełnienie w postaci pamięci wbudowanej w zakresie od 128 do 256 GB to świetna podstawa do stawania w szranki z najbardziej pojemnymi przedstawicielami rynku.

Płynność na zawołanie

W kontekście flagowych podzespołów użytych w Xiaomi Mi 10T Pro, nie sposób nie wspomnieć o częstotliwości odświeżania ekranu, której maksymalna wartość może przyprawiać o gęsią skórkę. Oscyluje ona bowiem w granicach 144 Hz, dając możliwość wyświetlania aż 144 klatek na sekundę! Zastosowane tu rozwiązanie, niezwykle pozytywnie wpływa na i tak już bardzo wysoką kulturę pracy całego urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, iż wspomniana częstotliwość działa w trybie adaptacyjnym. Co to oznacza w praktyce? Mi 10T Pro analizuje przeglądane w danym momencie treści i na tej podstawie dobiera najbardziej odpowiednią częstotliwość. Podyktowane jest to jeszcze większą oszczędnością baterii, która w przypadku sprzętów tego typu, jest niemalże na wagę złota.

MOCarna bateria

Na pochwałę zasługuje tu także (a może nawet przede wszystkim?) szalenie wydajna bateria, której pojemność na poziomie 5000mAh z powodzeniem wytrzyma cały dzień naprawdę intensywnego użytkowania. Problemem w Xiaomi Mi 10T Pro nie będzie także szybkie ładowanie, bo gdy tylko zajdzie taka potrzeba, z błyskawiczną pomocą nadejdzie ładowarka o prędkości 33W, stanowiąca integralną część zestawu. Migająca dioda przypominająca o rozładowanym smartfonie wreszcie przestanie spędzać sen z Twoich powiek. Wystarczy, że na godzinę przed wyjściem z domu podłączysz swój smartfon do sieci, by móc korzystać z jego dobrodziejstw przez najbliższych kilkanaście godzin!

#XiaoMi lepsze!

Ciężko w tej półce cenowej znaleźć bardziej godnego przedstawiciela niż Xiaomi Mi 10T Pro. Ultraszybki, solidnie wykonany, szalenie reprezentacyjny. Czy można wymagać czegoś więcej? Czy nie warto raz jeszcze zaufać solidnym podzespołom i sprawdzonym rozwiązaniom?

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.