Jak ustawić numer prywatny w smartfonie Xiaomi?

Jak ustawić numer prywatny w smartfonie Xiaomi?

Nie chcesz, by ktoś poznał Twój numer kontaktowy? Obawiasz się niechcianych telefonów lub po prostu cenisz sobie prywatność? Dziś przedstawimy dwie metody, które pomogą Ci w tym zadaniu. Dowiedz się, jak szybko i bezproblemowo ukryć swój numer, podczas wykonywania połączeń. Przekonaj się, jakie to proste, czytając ten krótki poradnik.

Na wyjątkowe sytuacje

Zacznijmy od najprostszego sposobu. Zakładając, że potrzebujesz zmiany ustawień jedynie na moment, najlepiej będzie skorzystać z doraźnego remedium. W razie konieczności wybierz na klawiaturze kod #31#, a następnie wprowadź numer, na który zamierzasz zadzwonić i kliknij zieloną słuchawkę. Możesz też zapisać kontakt z #31# na początku, a wtedy już zawsze będziesz mieć gwarancję prywatności, podczas dzwonienia do danej osoby lub firmy. Niezwykle proste, prawda?

Zastrzeż numer

Każdorazowe wpisywanie kodu na dłuższą metę staje się uporczywe. Jeśli wykonujesz często telefony, a Twój numer ma pozostać nieznany, lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie zmian w ustawieniach aplikacji. W celu zmiany domyślnego podglądu połączeń wychodzących, otwórz aplikację ustawienia i wybierz kolejno następujące treści: Aplikacje/Ustawienia aplikacji systemowych/Ustawienia połączeń. Następnie wyszukaj na ekranie punktu: Ustawienia zaawansowane. W podkategorii zatytułowanej jako INNE zauważysz wątek: ID rozmówcy. Wybierz go i dotknij pozycji jeszcze raz. Zobaczysz, że początkowo ustalona jest “Domyślna dla sieci” wersja wyświetlania połączeń wychodzących. Jeśli chcesz Ukryć swój numer, wybierz tę opcję i zapisz zmianę. Właśnie w taki sposób zyskasz pewność, że Twój numer jest już zastrzeżony.

Pamiętaj!

Stosując powyższą instrukcję, Twój telefon stanie się nierozpoznawalny również dla bliskich Ci osób. Część z nich może mieć włączoną blokadę numerów zastrzeżonych, przez co dodzwonienie się do nich nie będzie możliwe.

Jak odblokować swój numer?

Zmieniłeś lub zmieniłaś zdanie lub ustawienie zostało przez Ciebie wybrane przypadkowo? Nic nie szkodzi, wystarczy, że przejdziesz do Ustawień ID rozmówcy i na powrót zapiszesz “Domyślny dla sieci” sposób wyświetlania kontaktu.

Mamy nadzieję, że ten poradnik okazał się przydatny. Jeśli masz ochotę na więcej tutoriali, zapraszamy na Facebooka, gdzie na bieżąco informujemy o kolejnych wpisach opublikowanych na naszym blogu!

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.