Tajemnica QLED - Xiaomi TV Q1E 55"

Tajemnica QLED - Xiaomi TV Q1E 55"

Gdy za oknami zawieja i mróz, najlepiej skryć się w domowym zaciszu. W ten przepiękny sobotni poranek zapraszamy na krótki przewodnik po technologii kryjącej się za ekranem telewizora Xiaomi TV Q1E 55". Przeczytaj nasz artykuł, a być może, tak jak my docenisz możliwości, jakie oferuje ekran typu QLED. Zapraszamy na seans...

Czy istnieje różnica?

Mogłoby się wydawać, że ekran to po prostu ekran… Otóż dla technologicznego geek’a takie stwierdzenie niemal graniczy z obelgą! Każdy rodzaj matrycy ma trochę inne właściwości, ponieważ działają one na różnych zasadach. W zależności od tego, gdzie i jak masz zamiar używać swojego nowego telewizora, należy wybrać odpowiedni model.

Dlaczego właśnie QLED?

Nocne seanse dla wielu są codziennym rytuałem. O ile po zmroku na każdym ekranie wyświetlany obraz jest szczegółowy, pełen głębi i wyrazu, za dnia nie zawsze dzieje się tak samo. Jednak w przypadku QLED’ów nawet poranne, czy popołudniowe oglądanie będzie przyjemną czynnością. Dzieje się tak, ponieważ matryca TV Q1E 55" emituje jaśniejszy obraz od tego wyświetlanego przez telewizory z wykorzystaniem technologii OLED. Jeśli na swoim Smart TV lubisz działać w ciągu dnia, Xiaomi TV Q1E 55" to wybór dla Ciebie!

Sekret technologii QLED

Co wpływa na to, że telewizory tak się od siebie różnią? W przypadku omawianego dzisiaj produktu diabeł tkwi w szczegółach, a konkretniej w maleńkich cząsteczkach nazywanych Quantum Dot. Oczywiście, nie każdy jest inżynierem i nie każdy potrzebuje wiedzieć, czym są kropki kwantowe, ale w czasami pojawia się w nas to ziarno ciekawości, domagające się odpowiedzi. Aby zaspokoić ten głód wiedzy, wyjaśniamy sprawę. Matryca składa się zazwyczaj z podświetlenia i filtrów kolorów, które składają się na wyświetlany obraz. Telewizory QLED mają jeszcze jedną warstwę umieszczoną między dwoma klasycznymi. Ten dodatek sprawia, że obraz staje się jeszcze bardziej urozmaicony, a kolory łudząco przypominają te rzeczywiste. Zyskujesz więc najbardziej widowiskową wersję odtwarzanego dzieła. I to cała tajemnica! Nie jest to aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać, prawda?

Czy takie wytłumaczenie jest dla Ciebie wystarczające?

Sprawdź na własne oczy, co potrafi Xiaomi TV Q1E 55" i stwórz salę kinową w swoim salonie. Zamów telewizor już dziś i rozkoszuj się fenomenalnym obrazem pełnym barw.

Будьте в курсі
Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних ROLV Group Sp. z o. o. з юридичною адресою вул. Traktowa 6, 05-800 Pruszków, з метою надсилання маркетингового контенту компанією ROLV Group sp. z o. o. з зареєстрованим офісом у Прушкуві та її партнерами електронною поштою (через адресу електронної пошти) та/або SMS (через номер телефону). призначено на рахунок), а також листування щодо оцінки моєї покупки. Я підтверджую, що можу відкликати свою згоду в будь-який час і що відкликання згоди не впливає на законність надісланої маркетингової інформації. Більше в нашій політиці конфіденційності.