Aktualizacja MIUI 12.5 Enhanced

Aktualizacja MIUI 12.5 Enhanced

Czy myślałeś/myślałaś, że najnowsza wersja nakładki systemowej Xiaomi, która zawojuje rynek, będzie nosiła miano “szczęśliwej trzynastki”? Nic bardziej mylnego! Kiedy z ogromnym zniecierpliwieniem zacierasz ręce na myśl o zbliżającej się wielkimi krokami premierze aktualizacji MIUI 13, wtedy wchodzi Xiaomi całe na biało z aktualizacją MIUI 12.5 do wersji Enhanced. Co jak co, ale takiego ruchu na chwilę przed globalną premierą już osławionej i długo wyczekiwanej “13” nikt się nie spodziewał. Głównie ze względu na fakt, iż MIUI 12 obecne jest na globalnym rynku od przeszło półtora roku, co potęguje apetyt na nowe.

Co kryje się za dumną nazwą MIUI 12.5 Enhanced i jakie udogodnienia niesie ze sobą udoskonalona wersja nakładki systemowej? Na te i szereg innych pytań odpowiadamy w niniejszym artykule.

Co niesie za sobą najnowsza aktualizacja MIUI 12.5 Enhanced?

Czy najważniejsza z wprowadzanych zmian, czyli "liquid storage" utrzyma system Twojego smartfona w świetnej formie przez długi czas? Tak! Wszystko za sprawą nowych mechanizmów pamięci masowej, którym kilku- lub kilkunastomiesięczna eksploatacja smartfona nie będzie już straszna. Tak zwana płynna pamięć, jaką wprowadza MIUI 12.5 Enhanced, uchroni jego system przed spadkami wydajności, plasując jego osiągi na naprawdę zadowalającym nas poziomie.

Kolejna funkcja pod nazwą “atomized memory”, skupia się na efektywnym zarządzaniu pamięcią RAM, stanowiącej jeden z istotniejszych parametrów każdego smartfona. Wprowadza ona jeszcze dokładniejsze zagospodarowaniu wspomnianej pamięci w sposób, pozwalający na zwiększenie jej możliwości do maksimum. Od teraz za sprawą MIUI 12.5 Enhanced, operacja takie jak zamykanie nieistotnych zadań, zagości w Twoim smartfonie na dobre.

Ostatnie z wprowadzanych ulepszeń kryje się pod nazwą "focused algorithms", czyli ukierunkowane algorytmy. Choć groźnie brzmią, to niosą za sobą wiele dobrego. Algorytmy te bazują na tak zwanych “scenariuszach użycia”. Na ich bazie, rozdysponowują one zasoby systemowe w sposób, gwarantujący płynne działanie Twojego urządzenia. Następnie procesy są prioretyzowane w zależności od scenariusza, a to daje podstawę nie tylko ku mniejszemu zużyciu procesora, lecz w dłuższej perspektywie także mniejszemu zużyciu energii.

Czy mój smartfon otrzyma aktualizację MIUI do wersji 12.5 Enhanced?

To pytanie z pewnością zada sobie każdy posiadacz sprzętu Xiaomi. Choć pełna lista smartfonów, których nakładka systemowa MIUI zostanie zaktualizowana do wersji 12.5 Enhanced, nie jest znana, to wiemy które z urządzeń Xiaomi otrzyma je w pierwszej kolejności. Wraz z rozpoczęciem czwartego kwartału 2021 roku, MIUI 12.5 Enhanced zacznie sukcesywnie swym zasięgiem obejmować następujące modele:
• Xiaomi Mi 11
• Xiaomi Mi 11 Ultra
• Xiaomi Mi 11i
• Xiaomi Mi 10
• Xiaomi Mi 10 Pro
• Xiaomi Mi 10 Ultra
• Xiaomi Mi 10S
• Xiaomi Mi 10T
• Xiaomi Mi 10T Pro
• POCO F3
• POCO F2 Pro

Początkowo aktualizacja najnowszej nakładki MIUI odnotuje swoją obecność na egzemplarzach z chińskiej dystrybucji, jednak z czasem dotyczyć będzie ona także urządzeń z rynku europejskiego, w tym także polskiego.

Czy MIUI 12.5 Enhanced choć trochę ostudziła Twoje emocje związane z oczekiwaniem na wersję 13? Bo naszych ani trochę. Drogie MIUI 13 - nadal nie możemy się Ciebie doczekać!

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.