Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Xiaomi?

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Xiaomi?

Krótka przerwa w pracy. Robisz drugą/trzecią/czwartą (niepotrzebne skreślić) kawę. W oczekiwaniu na ekspres sięgasz do kieszeni po smartfon. Zaczynasz scrollować tablice swoich ulubionych mediów społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter. Trafiasz na bardzo śmiesznego mema, przepis na szarlotkę bez pieczenia, listę książek, które odmienią całe Twoje życie i… No właśnie! Najlepszym sposobem na to, aby wartościowe treści zatrzymać przy sobie na dłużej, jest wykonanie zrzutu ekranu. Jak zrobić tak zwanego “screena” na smartfonie Xiaomi, Redmi lub POCO? Już spieszymy z odpowiedzią!

Jak zrobić zrzut ekranu w telefonie Xiaomi, Redmi lub POCO?

Odpowiedź jest prosta, choć niejednoznaczna. Istnieją aż trzy sposoby na wykonanie screenshota w smartfonach wyposażonych w nakładkę MIUI. Poznaj każdy z nich i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Sposób 1 - PRZYCISKI

Jak wykonać zrzut ekranu za pomocą przycisków?

Wystarczy, że jednocześnie naciśniesz przycisk zasilania oraz przycisk zmniejszania głośności. To wszystko, zrzut ekranu właśnie zapisał się w Twojej galerii.

Sposób 2 - SKRÓT

Jak wykonać zrzut ekranu za pomocą skrótu?

Wystarczy, że rozwiniesz pasek powiadomień, ściągając go z góry ekranu i spośród widocznych ikon odnajdziesz, a następnie klikniesz tę, która oznaczona jest nożyczkami i opisana jako Zrzut ekranu. I po krzyku! Zajrzyj do galerii, gdzie Twój “screen” już na Ciebie czeka.

Sposób 3 - GEST

Jak wykonać zrzut ekranu za pomocą gestu?

Wystarczy, że położysz opuszki trzech palców na ekranie, a następnie wykonasz nimi gest przesunięcia w dół. Tak, to najprostszy i najszybszy sposób. Nie wierzysz, że to już? Otwórz galerię i przekonaj się o tym na własne oczy!

Lubisz nasze poradniki i instrukcje, które ułatwiają codzienną obsługę produktów Xiaomi? Zaglądaj regularnie na naszego bloga, a obiecujemy, że będzie ich coraz więcej!

Будьте в курсі
Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних ROLV Group Sp. z o. o. з юридичною адресою вул. Traktowa 6, 05-800 Pruszków, з метою надсилання маркетингового контенту компанією ROLV Group sp. z o. o. з зареєстрованим офісом у Прушкуві та її партнерами електронною поштою (через адресу електронної пошти) та/або SMS (через номер телефону). призначено на рахунок), а також листування щодо оцінки моєї покупки. Я підтверджую, що можу відкликати свою згоду в будь-який час і що відкликання згоди не впливає на законність надісланої маркетингової інформації. Більше в нашій політиці конфіденційності.