Jak zablokować numer telefonu?

Jak zablokować numer telefonu?

Co jakiś czas może się zdarzyć, że Twój numer telefonu wpadnie w niepowołane ręce. Brzmi to dosyć złowieszczo, jednak każdy chyba zdaje sobie sprawę, jak nieprzyjemne może się to okazać. Sporo osób spotkało się w przeszłości z tym problemem. Nie każdy jednak wie, jak zablokować numer, z którego przychodzą niechciane połączenia. Przygotowany przez nas poradnik, pomoże Ci zaradzić temu problemowi. Dowiedz się, jak chronić się przed niechcianymi telefonami i chronić swoją prywatność. Zapraszamy do przeczytania dzisiejszego tekstu!

Sprawdź, co możesz zrobić

Pierwszym krokiem w realizacji postawionego celu będzie weryfikacja, czy Twoje urządzenie ma opcję blokowania numerów telefonów lub wpisywania ich na tak zwaną czarną listę. Ustal to, przechodząc do ustawień aplikacji telefon lub wyszukując niechciany numer i przytrzymując go przez chwilę opuszkiem palca. Jeśli po chwili ukazała Ci się lista opcji, na której widzisz pozycję zablokowania kontaktu, wybierz ją. Smartfony Xiaomi, POCO i Redmi, operujące przy pomocy nakładki MIUI w prosty sposób umożliwiają takie działania. Wystarczy otworzyć aplikację MIUI Dialer, przejść do ustawień, wybrać pozycję BlockList i dodać kolejny (lub pierwszy) numer do listy zablokowanych kontaktów. Po takiej sekwencji działań nękające Cię telefony umilkną, a osoby i firmy nie będą mogły dłużej zakłócać Twojego spokoju.

Podsumowując

Na urządzeniach Xiaomi możesz w łatwy sposób blokować niechciane numery. Zrobisz to, otwierając aplikację, jakiej używasz to telefonowania. Kliknij 3 kropki w prawym górnym rogu ekranu. Przejdź do opcji: odrzucanie połączeń i wybierz frazę: “odrzucaj połączenia od”. Wybierz odpowiednie numery i dodaj je do listy. To wszystko! Możesz cieszyć się spokojem, a w wypadku, gdy sytuacja się powtórzy, będziesz już wiedzieć, co zrobić.

Kup smartfon Xiaomi na Mi-Home.pl

Будьте в курсі
Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних ROLV Group Sp. z o. o. з юридичною адресою вул. Traktowa 6, 05-800 Pruszków, з метою надсилання маркетингового контенту компанією ROLV Group sp. z o. o. з зареєстрованим офісом у Прушкуві та її партнерами електронною поштою (через адресу електронної пошти) та/або SMS (через номер телефону). призначено на рахунок), а також листування щодо оцінки моєї покупки. Я підтверджую, що можу відкликати свою згоду в будь-який час і що відкликання згоди не впливає на законність надісланої маркетингової інформації. Більше в нашій політиці конфіденційності.