Aktualizacja MIUI 12.5 w natarciu!

Aktualizacja MIUI 12.5 w natarciu!

Już za kilka chwil, za dni parę - globalna aktualizacja nakładki MIUI do wersji 12.5 stanie się faktem! Warto więc przy jej okazji poruszyć kilka ważnych kwestii. Weźmy ją razem pod lupę i poszukajmy odpowiedzi na pytanie: “Co nowego (i dobrego) niesie za sobą MIUI w najnowszej odsłonie?”

Najważniejsze funkcje

• Super tapety sygnowane hasłem “Przełam granice przestrzeni”. To trójwymiarowe tapety oparte na płynnych animacjach, łączące w sobie sztukę i technologię. W mgnieniu oka przeniosą Was do innego wymiaru i ani się obejrzycie, już będziecie stąpać po szczycie ośmiotysięcznika czy orbicie Saturna. Pobudza wyobraźnię, prawda?
• Rozbudowanie aplikacji systemowej “Notatki”. Wznowiona wersja dotychczasowej aplikacji stawia nacisk na możliwość tworzenia bogatych wizualnie notatek. Dostarcza nam w tym celu aż cztery różne narzędzia rysowania (ołówek, długopis, pędzel i marker) oraz projektowanie map myśli za pomocą jednego kliknięcia.
• O 22% mniejsze użycie procesora i 15% mniejszy pobór mocy.

Co więcej?

• Istotne zmiany w aplikacji “Galeria”. Oprócz tego, że wzbogacona została o dodatkowe filtry, z których można korzystać na etapie edycji zdjęć, wprowadziła także nową funkcjonalność w postaci zapisu wykonanych fotografii do formatu PDF.
• Możliwość odinstalowania aplikacji systemowych.
• Rozbudowany pasek powiadomień i możliwość swobodnego przełączania się między nim a centrum kontroli.
• Usprawniony panel zarządzania głośnością oraz pasek wyłączania.
• Bardziej przyjazny i intuicyjny interfejs.

Pozostało nam czekać...

Globalną prezentację najnowszej nakładki MIUI mamy już za sobą, jednak emocje jej towarzyszące ciągle nie opadły. Zaprezentowane wówczas możliwości tego z pozoru niewielkiego update’a w rzeczywistości oznaczają naprawdę sporą metamorfozę, obok której żaden Mi Fan nie powinien przejść obojętnie!
Niewątpliwie każde z rozwiązań wprowadzonych w kontekście nowej odsłony nakładki MIUI w znaczny sposób wpłynie na jakość korzystania z zaktualizowanych smartfonów. Całościowe spojrzenie na zestaw czekających nas nowych funkcji i możliwości rozbudza apetyt na więcej. Już teraz chcielibyśmy mieć dostęp do wszystkich niesamowitych funkcji oferowanych przez MIUI 12.5, lecz musimy się uzbroić jeszcze w odrobinę cierpliwości.

Dla kogo aktualizacja?

Pierwsza fala aktualizacji MIUI do wersji 12.5 będzie uwzględniać osiemnaście modeli smartfonów, a jej wypuszczenie planowane jest na przełom kwietnia i maja. Aktualizacje będą postępować stopniowo. Wiemy już, że w pierwszej kolejności obejmą swoim zasięgiem topowe modele smartfonów Xiaomi:
Mi 11, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10T, Mi 10T Pro.

W następnej kolejności aktualizacja trafi na kolejne trzynaście smartfonów, wśród których znajdą się:
Mi 10T Lite, Mi 10 Lite, Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite, Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9S, Redmi Note 8 Pro, POCO F2 Pro, POCO X3 NFC, Redmi 9, Redmi Note 9T.

Co z pozostałymi modelami?

Aktualizacja wybranych modeli odbędzie się w późniejszym terminie, a sama lista urządzeń objętych aktualizacją może ulec zmianie.

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.