Najlepszy aparat w smartfonie Xiaomi

Najlepszy aparat w smartfonie Xiaomi

Fotografia to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich lat dość mocno rozwinęła swoje skrzydła. Rozwój ten podyktowany jest nie tylko szerokim asortymentem dostępnego sprzętu fotograficznego, ale przede wszystkim coraz większymi możliwościami, jakie w sobie skrywa. O ile jakość zdjęć wykonanych standardową lustrzanką czy (powoli zastępującym jej miejsce) bezlusterkowcem nie powinna nikogo dziwić, o tyle w kontekście dzisiejszych smartfonów i ich możliwości, bywa ona coraz bardziej zaskakująca. Z roku na rok rośnie liczba modeli telefonów, które dzięki wbudowanym funkcjom i znakomitym podzespołom, zagwarantują kadry na naprawdę najwyższym poziomie. Coraz więcej argumentów zaczyna jednak przemawiać na korzyść fotografii mobilnej. Ta bowiem w kontekście dzisiejszych czasów i towarzyszącego nam szybkiego i zmiennego stylu życia, bierze górę nad tzw. klasyczną fotografią, która wymaga nie tyle precyzji, ile dużej ilości cierpliwości oraz umiejętności. Obiektywy zamknięte w smartfonach zmienne te niwelują niemalże do minimum, dostarczając niemalże w każdych warunkach oświetleniowych ujęć przy minimalnym wysiłku. W naszej ofercie znajduje się co najmniej kilka modeli, które sprostają najwyższym wymaganiom. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tym, które za jednym dotknięciem uchwycą otaczającą rzeczywistość w najlepszy możliwy sposób.

Mówisz Mi 10t Pro, myślisz 108 MP?

Stawkę otwiera nie kto inny jak cieszący się od dnia premiery niesłabnącą popularnością - Mi 10T Pro. 108 MP to pierwsze skojarzenie, jakie rodzi ubiegłoroczny przedstawiciel znanej i lubianej serii Mi, zataczającej swym zasięgiem coraz większe kręgi. To on wraz z pozostałymi przedstawicielami 10 generacji, przetarł szlaki w rodzinie Mi, bijąc wszelkie możliwe rekordy i jednocześnie stając się obiektywem z jedną z największych rozdzielczości dostępnych na rynku. Za obiektywem 108 MP w Mi 10T Pro stoi Samsung HMX, którego przekątna matrycy sięga aż 1,33” a przysłona osiąga wartość f/1,69. Optyczna stabilizacja obrazu, super piksel (1,6μm) 4 w 1 oraz 30-krotny zoom optyczny to jego cechy szczególne, które w zestawieniu ze sobą dostarczają możliwości kadrowania naprawdę najwyższych lotów. W Mi 10T Pro nie mogło zabraknąć też tak zwanych “punktów obowiązkowych”, czyli obiektywów szerokokątnego i makro, których rozdzielczość osiągają kolejno 13 MP oraz 5 MP. Pierwszy z nich zawstydzi Cię maksymalnie szerokimi kadrami o kącie rozpiętości sięgającym aż 123°, drugi z kolei pozwoli spojrzeć na otaczający świat z najbliższej możliwej odległości (autofokus od 2 cm).

Bądź PRO z Redmi Note 10 Pro

Nie dość, że świetnie się prezentuje to pod względem fotograficznych możliwości staje na wysokości zadania? No ba! - Redmi Note 10 Pro. Świetna szata graficzna to tylko przedsmak tego, czym całkiem miło możesz zaskoczyć się później. Gradientowe odcienie (Onyx Grey, Glacier Blue, Gradient Bronze) obudowy rewelacyjnie komponują się ze sporych rozmiarów “wyspą” bogatą w obiektywy rozmaitej maści. Redmi Note 10 Pro to cztery obiektywy z głównym o rozdzielczości aż 108 MP na czele. Wyposażony jest on w aż trzy zaawansowane technologie, które czynią go smartfonem idealnie sprawdzającym się podczas fotografii nocnej. Podwójne natywne ISO, technologia binningu 9 w 1 oraz tryb nocy 2.0 to rozwiązania mające korzystny wpływ na takie parametry jak bogactwo szczegółów czy redukcję szumów, będące newralgicznymi elementami nocnych ujęć. Poza tym mnogość trybów dostępnych z poziomu menu aparatu dostarczy pożądanych przez Ciebie kadrów na wyciągnięcie ręki.

Opowiedz Mi o Mi 11i

Niezwykle estetyczny design to jedna z wielu cech charakteryzujących tegorocznego ulubieńca, któremu od pierwszych chwil na rynku została przypisana łatka “prawdziwego wirtuoza”. Określenie to nie wzięło się jednak znikąd. To w głównej mierze zasługa zestawu aparatów obecnych na jego pokładzie, których możliwości mogą przejść nawet najśmielsze oczekiwania. Trio w postaci 108 MP (obiektyw główny), 8 MP (obiektyw szerokokątny) i 5 MP (obiektyw makro) pozwala osiągnąć maksymalne efekty przy minimalnym wysiłku. Dokładną specyfikację każdego z nich znajdziesz poniżej:
• Obiektyw główny (przysłona - ƒ/1,75, matryca 1.52″, 0,7μm do 2,1μm, 7P)
• Obiektyw ultraszerokokątny (przysłona - ƒ/2,2, kąt widzenia 119°)
• Obiektyw makro (przysłona ƒ/2,4, autofocus 3-7cm) Nie sposób zaprzeczyć przekonaniu, iż powyższy zestaw świetnie sprawdzi się w każdych warunkach i każdych okolicznościach. Nie będą mu straszne panoramiczne krajobrazy czy świat w skali makro. Mi 11i dzięki wbudowanym obiektywom pozwoli Ci zanurzyć się najbliższej rzeczywistości i odkryć ją na nowo.

Wisienka na torcie, czyli Mi 11 Ultra

Przyszedł czas i na niego! Co jak co, ale szyku i elegancji nie można mu odmówić. Dostępne warianty kolorystyczne (Ceramic White i Ceramic Black) to klasyka, która z całą pewnością wpisze się w gusta każdego, kto będzie miał z tym modelem do czynienia. Poza wspaniałym designem to panel fotograficzny gra tu pierwsze skrzypce i skupia na sobie całą uwagę. Trzy obiektywy o rozdzielczościach 50 MP (główny), 48 MP (ultraszerokokątny) i 48 MP (zbliżeniowy) tworzą wraz z tylnym wyświetlaczem spójną całość.
• Obiektyw główny 50 MP to Samsung ISOCELL GN2 z przysłoną o wartości f/1,95 oraz matrycą o przekątnej aż 1,12”. Obecny tu 64-punktowy system ogniskowania dostarczy Ci ostrych jak żyletka zdjęć bogatych w najdrobniejsze szczegóły. To wszystko zasługa jego precyzyjnego ustawiania ostrości nie tylko na obiektach znajdujących się w dalszej odległości, ale też tych będących w ruchu.
• Obiektyw ultraszerokokątny 48 MP pozwala na tworzenie kadrów o kącie widzenia sięgającym aż 128°. To odpowiednik ogniskowej 12 mm, który idealnie sprawdzi się zarówno w fotografii krajobrazowej, jak i architektonicznej i nie straszne będą mu takie elementy jak spektakularne zachody czy miejskie uliczki.
• Obiektyw szerokokątny 48 MP - ZOOM, ZOOM i jeszcze raz ZOOM, czyli obiektyw do zadań specjalnych. To teleobiektyw ze 120-krotnym zoomem cyfrowym, 10-krotnym zoomem hybrydowym i 5-krotnym zoomem optycznym, który za jednym pstryknięciem uchwyci to, co niewidoczne dla oka.

Co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i może ograniczać się powszechnego i niekoniecznie lubianego stwierdzenia “to zależy”. Uwzględniać musi bowiem nie tylko Twoje możliwości finansowe, ale zwłaszcza parametry, jakie są stawiane przez Ciebie na pierwszym miejscu. Być może potrzebujesz dobrego aparatu w przystępnej cenie, który idealnie sprawdzi się podczas podróży albo jesteś miłośnikiem nowoczesnych technologii i kryjących się za nimi możliwościami a cena nie gra dla Ciebie większej roli? Zapoznaj się z dokładną specyfikacją każdego z wymienionych modeli, a na pewno ostateczna decyzja przyjdzie z dużo większą łatwością.

Будьте в курсі
Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних ROLV Group Sp. z o. o. з юридичною адресою вул. Traktowa 6, 05-800 Pruszków, з метою надсилання маркетингового контенту компанією ROLV Group sp. z o. o. з зареєстрованим офісом у Прушкуві та її партнерами електронною поштою (через адресу електронної пошти) та/або SMS (через номер телефону). призначено на рахунок), а також листування щодо оцінки моєї покупки. Я підтверджую, що можу відкликати свою згоду в будь-який час і що відкликання згоди не впливає на законність надісланої маркетингової інформації. Більше в нашій політиці конфіденційності.