OLED zawitał do telewizorów Xiaomi!

OLED zawitał do telewizorów Xiaomi!

Telewizory wyposażone w matryce OLED to najwyższa półka pod względem możliwości wyświetlanego obrazu. Xiaomi dołącza do tego dumnego grona, prezentując najnowszy telewizor Xiaomi OLED Vision TV! Czy warto na niego czekać? Przekonajmy się!

Przede wszystkim obraz

Nie ukrywajmy, technologia OLED to główny motor napędowy, dla którego wiele osób decyduje się na wymianę tradycyjnego telewizora z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem LCD, na taki, z organiczną matrycą OLED. O co tyle szumu? Oczywiście o jakość! Piksele w ekranie OLED świecą swoim własnym światłem, dzięki czemu, gdy są wygaszone, otrzymujemy perfekcyjną czerń, niemożliwą do uzyskania dla tradycyjnej matrycy. Technologia Vivid Picture Engine 2 zapewni wyświetlanie żywych kolorów z gamy DCI-P3 98.5%. Zastosowanie panelu z prawdziwym 10-bit i wsparciem HDR10+ skutkuje cudowną jakością obrazu o wysokiej rozpiętości tonalnej i możliwością ukazania na scenie ponad miliarda barw, w porównaniu do 16,7 miliona kolorów dla matrycy 8-bit. Popularną praktyką jest stosowanie w telewizorach sztuczki zwanej FRC, pozwalającej przy pomocy oprogramowania zamaskować niedoskonałości panelu 8-bit tak, aby prezentował zbliżony poziom do tej 10-bitowej. Jednak Xiaomi OLED Vision TV to prawdziwa wizualna uczta, niewymagająca do tego zabiegów upiększających! Po odpaleniu wyczekiwanej filmowej premiery nasz wzrok zostaje zbombardowany miliardem żywych barw i najbardziej naturalnym obrazem przy każdym uruchomieniu.

Nie tylko obraz

Kiedy już otrząśniemy się z wizualnego szoku towarzyszącego obcowaniu z matrycą OLED, zacznie docierać do nas nowy rodzaj bodźców, jakim jest dźwięk. W omawianym modelu będzie czego posłuchać, bo liczba głośników została rozbudowana do imponującej wartości rzadko spotykanej w telewizorach. Obudowa Xiaomi OLED Vision TV skrywa 4 aktywne głośniki wspierane przez 4 pasywne, które nie posiadają własnego zasilania. Do czego więc służą? Ciśnienie akustyczne wytworzone przez jednostki główne wprawia w ruch membrany bierne, powodując, że one również zaczynają wytwarzać dźwięk. Taki zabieg pozwala na uzyskanie pełni dźwięku i mocniejszego basu, tak by domowe seanse brzmiały, jak w ulubionym kinie. Naturalnie Xiaomi OLED Vision TV to także wsparcie dla najnowszych technologii, upewniających się, że towarzyszący nam dźwięk będzie zawsze z najwyższej półki. Mowa tutaj o Dolby Atmos oraz DTS-X, które nieraz pokażą pazur i dosłownie wgniotą Cię w fotel!

Wygoda na co dzień

System PatchWall 4 działający na bazie Android TV 11 powstał, by swoją przystępnością zagwarantować wygodę podczas lawirowania między wieloma aplikacjami i portalami streamingowymi. Inteligentne rekomendacje, integracja z portalem IMDb, czy wygodne wyszukiwanie głosowe to tylko wierzchołek góry funkcji dostępnych w modelu Xiaomi OLED Vision TV. Zapalonych graczy z pewnością ucieszy obecność rewolucyjnego portu HDMI 2.1 oraz wsparcie dla technologii ALLM (Auto Low Latency Mode), która optymalizuje ustawienia obrazu, zmniejszając opóźnienie podczas wirtualnych rozgrywek. Najnowsza łączność Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.0 zaoferują niezakłócony transfer danych i stabilność podczas odtwarzania internetowych treści. Koniec z niekończącym się buforowaniem i przycinkami!

Kiedy technologia OLED telewizorów Xiaomi zawita na Mi-Home.pl? Zasubskrybuj nasz newsletter, wpisując adres email w tym miejscu, a poinformujemy Cię o tym w pierwszej kolejności!

Будьте в курсі
Я погоджуюся на обробку моїх персональних даних ROLV Group Sp. z o. o. з юридичною адресою вул. Traktowa 6, 05-800 Pruszków, з метою надсилання маркетингового контенту компанією ROLV Group sp. z o. o. з зареєстрованим офісом у Прушкуві та її партнерами електронною поштою (через адресу електронної пошти) та/або SMS (через номер телефону). призначено на рахунок), а також листування щодо оцінки моєї покупки. Я підтверджую, що можу відкликати свою згоду в будь-який час і що відкликання згоди не впливає на законність надісланої маркетингової інформації. Більше в нашій політиці конфіденційності.