Xiaomi Pad 5 już wkrótce!

Xiaomi Pad 5 już wkrótce!

Od ostatniej premiery tabletu marki Xiaomi minęły już przeszło trzy lata. Czas więc najwyższy na zaprezentowanie kolejnego przedstawiciela, tej zyskującej na popularności grupy sprzętów. Mowa tu nie o kim innym, jak Xiaomi Pad 5, którego po raz pierwszy mogliśmy podziwiać podczas wrześniowej odsłony najnowszych produktów Xiaomi. Po globalnej premierze przyszedł czas na nasz lokalny rynek. Już 6 października 2021 roku Xiaomi Pad 5 zostanie zaprezentowany tutejszej publiczności i zarazem trafi do sprzedaży. Choć oficjalna cena w polskiej dystrybucji nie jest jeszcze znana, to szczegółowa specyfikacja urządzenia już tak. Co zatem oferuje długo wyczekiwany tablet Xiaomi? Przyjrzyjmy mu się z bliska.

Design, design i jeszcze raz design!

To, czego nie sposób pominąć to wygląd urządzenia, którego wyjątkowość rzuca się w oczy już od pierwszego spojrzenia. Xiaomi Pad 5 to dwa warianty kolorystyczne, spośród których każdy będzie w stanie wybrać ten dopasowany do siebie i swojego stylu. Cosmic Gray, czyli głęboka, matowa szarość i Pearl White, czyli mieniąca się perłowymi refleksami biel. Sam tablet zamknięty został w prostokątnej formie z zaokrąglonymi bokami, którego 11-calowa przekątna idealnie sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas pracy. Zastosowane proporcje i grubość obudowy wynosząca niespełna 7 milimetrów sprawią, że świetnie będzie leżał w dłoniach, a korzystanie z niego stanowić będzie nie lada gratkę.

Zajrzyjmy do środka

Podstawę Xiaomi Pad 5 stanowi procesor Qualcomm® Snapdragon™ 860, który gwarantuje jego płynne działanie i konkurencyjną szybkość. Wspomagany jest on dodatkowo przez pamięć RAM o wielkości aż 6 GB oraz pamięć wbudowaną osiągającą wartość 128 lub 256 GB, w zależności wybranej konfiguracji. W premierowym tablecie Xiaomi nie zabrakło także baterii o długiej żywotności. Pojemność akumulatora obecnego na pokładzie Xiaomi Pad 5 sięga bowiem aż 8720 mAh, co pozwala na intensywną i bezstresową całodniową pracę. Do kompletu dołączono aż 33W ładowarkę, która szybko i sprawnie upora się niskim poziomem energii, nim ten zacznie zbliżać się ku końcowi.

Last but not least

Ekran - to on gra tutaj pierwsze skrzypce, czyli odgrywa najistotniejszą rolę. To na nim skupia się całość uwagi podczas korzystania z Xiaomi Pad 5 i to on ma zagwarantować jak najbardziej spektakularne doznania wizualne. Wyświetlacz IPS o rozdzielczości WQHD+ (1600 x 2560 pikseli) cechuje się bardzo wysoką częstotliwością odświeżania, która sięga aż 120 Hz, ponadto zgodny jest ze standardami Dolby Vision oraz DCI-P3 a ilość wyświetlanych przez niego kolorów sięga miliarda. Wszystkie wspomniane parametry w połączeniu z jasnością wyświetlanego obrazu na poziomie 500 nitów świadczą, że tablet Xiaomi rewelacyjnie się z przypisanego mu zadania wywiązuje.

Już za chwileczkę, już za momencik

Xiaomi Pad 5 lada moment zawładnie polskim rynkiem i jesteśmy pewni, że rozkocha w sobie lokalnych fanów marki na dobre. Wszystkie parametry, ale też znaki na niebie na to wskazują. Podzespoły, których pozazdrościłaby sporo droższa konkurencja, z pewnością staną na wysokości zadania i służyć będą przez długie, długie lata. Bądź z nami podczas nadchodzącej polskiej premiery i ustrzel sprzęt na miarę Twoich potrzeb. Startujemy już 6 października o godzinie 19:00, nie może Cię wtedy zabraknąć!

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.