Jak udostępnić Internet z telefonu Xiaomi?

Jak udostępnić Internet z telefonu Xiaomi?

Jeśli potrzebujesz udostępnić połączenie internetowe ze swojego telefonu Xiaomi innym urządzeniom, laptopom, tabletom czy kolejnym smartfonom, jest na to sposób. Zaraz przekonasz się, jakie to proste! Zapraszamy na krótki poradnik.

Krok pierwszy

Odblokuj telefon i wysuń pasek ustawień z prawego górnego rogu ekranu.

Krok drugi

Gdy zobaczysz już podstawowe ustawienia takie jak: Dane mobilne, Wi-Fi i Bluetooth, przesuń palcem w dół po ekranie, aby rozwinąć listę jeszcze bardziej.

Upewnij się, że Dane mobilne są włączone (powinny być zaznaczone na zielono). Na rozwiniętej liście dodatkowych ustawień odszukaj ikonę z podpisem Hotspot i tapnij ją. Gotowe! Teraz inne urządzenia mogą się połączyć z Twoim urządzeniem, o ile znają jego nazwę i hasło zabezpieczające.

Jak skonfigurować nazwę sieci i zmienić hasło zabezpieczeń?

Jeśli nie wiesz, jak nazywa się sieć Twojego telefonu, lub pragniesz ją zmienić, zaraz wszystko wyjaśnimy.

Przejdź do ustawień telefonu, a następnie wybierz Przenośny hotspot. Kliknij opcję Skonfiguruj hotspot Wi-Fi.

Aby zmienić nazwę, wystarczy ją kliknąć, a to umożliwi edycję. Ta sama zasada dotyczy zmiany hasła, jeśli chcesz je tylko sprawdzić, kliknij ikonę oka, znajdującą się obok kropek zakrywających kod.

Uważaj!

Pamiętaj, podczas gdy udostępniasz hotspot znajomym, upewnij się, że hasło, które im podajesz, różni się od tych używanych w kontach społecznościowych czy aplikacjach bankowych. Ustalanie bezpiecznych haseł to niezwykle istotna sprawa, o której nie należy zapominać!

Po więcej przydatnych tutoriali zapraszamy na naszego bloga i Facebooka.

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.