Jak przygotować elektryczną hulajnogę Xiaomi na wiosnę?

Jak przygotować elektryczną hulajnogę Xiaomi na wiosnę?

Czujesz wiosenny przypływ energii i Twoim pierwszym postanowieniem jest wsiąść ponownie na hulajnogę? Przeczytaj, jak przygotować ją do jazdy po zimie. Instrukcje zapisaliśmy w kilku prostych krokach, aby ułatwić Ci cały proces. Niezależnie od tego, jaki model posiadasz, poradnik sprawdzi się równie dobrze w przypadku Xiaomi Electric Scooter 3 Lite EU Black jak i Mi Electric Scooter 3 Gravity Grey oraz starszych modeli.

Dokładne mycie hulajnogi

W trakcie sezonu grzewczego na ulicach i oponach Twojego pojazdu elektrycznego zgromadziło się mnóstwo soli, piasku, oraz niekiedy również popiołu. Warto przed ponownym użytkowaniem oczyścić wszelkie zanieczyszczenia. Ułatwi Ci to na pewno sprzątanie mieszkania, czy domu, w którym przechowujesz elektryczną hulajnogę Xiaomi. Zaschnięty brud i błoto w prosty sposób usuniesz wilgotną szmatką. Do tego celu możesz wykorzystać również odrobinę łagodnego mydła w płynie. To proste działanie sprawi, że Twoja Mi Electric Scooter Pro 2 zabłyśnie na nowo!

Bezpieczna podróż

Upewnij się, że koła jednośladu utrzymują odpowiedni poziom powietrza. Długo utrzymująca się niska temperatura mogła spowodować spadek ciśnienia w oponach, dlatego warto je sprawdzić i dostosować do właściwych wartości, podanych w instrukcji obsługi. Jeśli nie masz pompki elektrycznej takiej jak Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1Sk, możesz wybrać się na stację benzynową, gdzie powinien znajdować się kompresor.

Upewnij się, że hamulce hulajnogi są sprawne i się nie zacinają. Sprawdź też stan klocków hamulcowych, a w razie potrzeby zleć ich wymianę. Koniecznie sprawdź oświetlenie - upewnij się, że przednie, jak i tylne LEDy hulajnogi działają prawidłowo, zwróć też uwagę na światło stopu.

Ostatnie przygotowania

Pamiętaj, aby przed wyruszeniem w trasę naładować swoją hulajnogę Xiaomi. Podłącz urządzenie do ładowarki i zaczekaj, aż ogniwo będzie w 100% naładowane.

Po wykonaniu powyższych czynności należy przetestować hulajnogę Xiaomi w bezpiecznym miejscu, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo, a następnie można już cieszyć się jazdą. Życzymy miłej podróży, szerokiej drogi i wspaniałych warunków na trasie!

Po więcej porad zapraszamy na naszego bloga i profil facebookowy.

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.