Jak nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonie Xiaomi?

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonie Xiaomi?

Chcesz udzielić wywiadu przez telefon? Boisz się, że coś umknie Twojej uwadze albo nie zdążysz zanotować najważniejszych treści? Mamy na to sposób. W kilku zdaniach objaśnimy Ci, jak nagrać rozmowę telefoniczną na smartfonach Xiaomi, Redmi i POCO.

Zaczynamy!

Niezależnie od przyczyny, warto upewnić się, czy osoba, z którą rozmawiasz, wyraża zgodę na przetwarzanie i rejestrację waszej rozmowy. Dlatego też uprzedź ją, że zamierzasz nagrać tę wymianę zdań. Po uzgodnieniu tej formalności możesz przejść do kolejnych działań.

Aplikacja Google

Aby nagrać rozmowę w aplikacji Telefon Google, wystarczy, że wykonasz poniższe kroki.


  1. Z prawej, górnej części ekranu wysuń menu aplikacji i rozwiń je, dodatkowym ruchem palca.

  2. Kliknij ikonę z podpisem Nagrywanie ekranu i przytrzymaj ją przez kilka sekund, aż przeniesie Cię ona do ustawień tej funkcji.

  3. Wyszukaj pozycję Źródło dźwięku i zmień domyślnie ustawienie na Mikrofon.

  4. Pozostaje już tylko włączyć nagrywanie ekranu przed wyborem numeru telefonu, pod który zadzwonisz.

  5. Klikając opcję widoczną w wysuwanym pasku narzędzi, zobaczysz, jak na ekranie smartfonu pojawia się pasek kontroli nagrania. Czerwona kropka będzie umożliwiała szybkie rozpoczęcie nagrania, a licznik wskaże Ci czas jego trwania. Zakończysz rejestrację dźwięku, dotykając pola z czerwonym kwadratem, zajmującym na czas nagrywania miejsce czerwonego koła.

To proste!

Ta technika może Ci się przydać w sytuacji omawiania szczegółów ważnego projektu lub ustaleń biznesowych, które nie mogą umknąć Twojej uwadze. Dzisiejsze rozwiązanie może też pomóc w przeprowadzaniu ankiet, wywiadów i telefonicznych spotkań z ważnymi osobistościami. Przypominamy jednak, że zawsze warto uprzedzić rozmówcę o zamiarze nagrywania rozmowy, nie rób tego brz przyzwolenia.

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.