Porównanie opasek i zegarków Xiaomi

Porównanie opasek i zegarków Xiaomi

Który smartwatch pojawił się u nas jako pierwszy, a który cieszy się największą popularnością? Czy dany model sprawdzi się podczas triathlonu bądź innego sportu wyczynowego? Mamy wiele pytań, ale na każde z nich postaramy się odpowiedzieć właśnie dziś! Pora na porównanie najnowszych zegarków i opasek Xiaomi. Czas ucieka, więc prędko zapraszamy do wspólnej lektury.

Jak to się wszystko zaczęło?

Omówimy dziś cztery gadżety sportowe i zajmiemy się nimi w takiej samej kolejności, w jakiej zostały one wprowadzone na europejski rynek. Zgodnie z tym założeniem, na naszej liście jako pierwszy pojawi się Mi Watch Lite. Mimo że od premiery minęło najwięcej czasu, nie daje on tego po sobie poznać. Jak można zauważyć, prosta forma i liczne opcje kolorystyczne opasek przykuwają wzrok. Już na pierwszy rzut oka jasne jest, że ekran jest wykonany z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu jest czytelny i będzie służył przez lata. Rozmiar to kolejna zaleta omawianego zegarka. Całe 1,4” na Twoim nadgarstku to wystarczająco dużo, by odczytać nie tylko informację o godzinie, temperaturze czy liczbie pokonanych kilometrów, ale także sprawdzić maila bądź inne dłuższe treści.

Krok dalej

Można śmiało stwierdzić, że nowości towarzyszą nam na okrągło. Na dodatek nie chodzi nam tylko o to, że pojawiają się z dużą częstotliwością. To sformułowanie ma również drugie, bardziej dosłowne znaczenie, ponieważ wiele nowych produktów, lub ich tarcz jest właśnie… okrągła! Sprawa wygląda tak w przypadku Mi Watch’a, który do naszego sklepu trafił niedługo po pojawieniu się jego "lżejszej" wersji w postaci Mi Watch Lite. To gadżet, który w największym stopniu spośród wszystkich dziś zgromadzonych, wyglądem przypomina klasyczny design zegarka. Na dodatek jego konstrukcja waży zaledwie 32 gramy, co nie przeszkodziło mu w byciu wielozadaniowym asystentem nie tylko podczas treningów. Gdy podejmiesz się wysiłku fizycznego, zadba o to, by jak najdokładniej zapisać uzyskane przez Ciebie osiągi, jednocześnie monitorując stan Twojego zdrowia. Zrobi to między innymi dzięki wbudowanej funkcji pomiaru poziomu tlenu we krwi oraz całodobowej kontroli tętna. Gdy tylko wykryje nieprawidłowość, zaraz się o tym dowiesz!

Prawdziwy trendsetter

Wydaje się nam, że najbardziej kultowym ze wszystkich prezentowanych dziś rozwiązań jest Mi Smart Band 6. W końcu pochodzi on z jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii opasek sportowych na świecie. Kolekcja, do której należy, rozsławiła się z uwagi na wiele czynników. Dużą zaletą jest ich długotrwała bateria, która pozwala na działanie przez wiele dni. Można ośmielić się o stwierdzenie, że to linia Mi Smart Band pobudziła apetyt na więcej rozwiązań typu smartwatch i właśnie dzięki Smart Bandom zapoczątkowany został, trend na zegarki sportowe. Nie ma się co dziwić, nadane im funkcje umilają nie tylko treningi, a ułatwiają organizację całego dnia. Na ekranie pojawi się przypomnienie wydarzeń z kalendarza, informacja o przychodzącym połączeniu, a nawet prognoza pogody! Za jednym kliknięciem odnajdziesz też swój zagubiony telefon, co nieraz pozwoli zaoszczędzić niepotrzebnych nerwów.

Pełna dowolność

Ciężko się zdecydować, gdy można wybierać spośród tylu licznych kolorów, kształtów i rozmiarów. Podsumowując, mieliśmy tu dziś ekran kwadratowy, okrągły, a nawet… pastylkowy! Oznacza to, że do kompletu przydałby się jeszcze prostokąt, ale zaraz przecież taki format również mamy! W taki właśnie sposób przechodzimy do ostatniej pozycji, pod którą w tym zestawieniu kryje się najnowszy Redmi Smart Band Pro. Udzielając odpowiedzi na zadane na początku pytanie, to właśnie on podołałby wyzwaniom stawianym przed zawodnikami triathlonu. Podczas pływania zmierzy czas, na wyścigu kolarskim będzie czuwać nad tętnem, a na sam koniec sprawdzi, jak te aktywności wpłynęły na Twoje ciało, kontrolując tętno i poziom stresu. Być może kilkoro z was się tego spodziewało, ale wszystkie dziś wymienione zegarki i opaski byłby w stanie towarzyszyć sportowcom w takim wydarzeniu. Kto wie, może udział w triathlonie stanie się Twoim wyzwaniem na rok 2022?

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.