Jak zmienić karty SIM i microSD w telefonie Xiaomi?

Jak zmienić karty SIM i microSD w telefonie Xiaomi?

W życiu czasem tak bywa, że najprostsze rzeczy potrafią przysporzyć najwięcej kłopotu. Nasz blog powstał po to, by ułatwiać życie i zaoszczędzać masę niepotrzebnych nerwów. Masz telefon Xiaomi, Redmi lub POCO? Super! Został zamówiony w sklepie Mi-Home.pl? Jeszcze lepiej! Teraz wystarczy tylko włożyć do niego kartę SIM i rozbudować pamięć (jeśli telefon posiada slot microSD). Proste, prawda? Niekoniecznie, dlatego zobaczmy krok po kroku, jak bezpiecznie wykonać tę operację.

Jak zainstalować karty SIM oraz microSD w telefonach Xiaomi, Redmi lub POCO?

1. Przed zabiegiem wymiany kart upewnij się, że smartfon został poprawnie wyłączony.

2. Przygotuj dołączony do zestawu z telefonem kluczyk do tacki SIM. Jeśli w ferworze odpakowywania nowego smartfona kluczyk gdzieś się zawieruszył, nic straconego! Przy odpowiedniej dawce ostrożności, do tego celu możesz użyć także odpowiednio wygiętego spinacza biurowego, spinki do włosów, tępej strony igły lub innego, cienkiego przedmiotu o niezaostrzonej końcówce.

3. Zlokalizuj tackę na karty na jednym z boków urządzenia i wsuń kluczyk lub wspomniany wcześniej cienki przedmiot do jej otworu, aż do momentu, gdy lekko się wysunie. Wyjmij narzędzie i lekko pociągnij tackę palcami. W przypadku trudności z odnalezieniem tacki SIM, możesz sprawdzić jej lokalizację w instrukcji obsługi dołączonej do zestawu z telefonem.

4. W zależności od modelu telefonu Xiaomi, Redmi lub POCO, ukażą Ci się jedno, dwa lub nawet trzy miejsca na karty. Zależy to od tego, czy Twój smartfon wspiera technologię Dual SIM oraz opcję rozbudowy pamięci wewnętrznej przy pomocy karty microSD.

5. Delikatnie dopasuj kartę SIM lub microSD do wnęki w tacce. Bez obaw, jej kształt został tak zaprojektowany, by możliwe było tylko jedno poprawne ułożenie. Zwróć uwagę na jeden „ścięty” bok karty SIM, naprowadzający na prawidłowe ułożenie w slocie. Następnie wsuń tackę z powrotem do telefonu, uważając, by karty na niej nie uległy przemieszczeniu.

6. Jeśli posiadasz starszą kartę SIM wykonaną w technologii 3G lub 2G, konieczne będzie udanie się do salonu swojego operatora sieci w celu wymiany (najczęściej bezpłatnej). Nie zalecamy przycinania starszej wersji karty SIM do nowego formatu, gdyż ich poszczególne wersje różnią się nie tylko szerokością i wysokością, ale także grubością, co może skutkować jej nieprawidłowym ułożeniem lub nawet zaklinowaniem się w slocie.

To już wszystko, od teraz możesz cieszyć się pełnią możliwości swojego telefonu, surfując po sieci i rozbudowując kolekcję ulubionych aplikacji na nowej karcie microSD! Zaglądaj regularnie na naszego bloga po więcej poradników, premier i ciekawostek ze świata Xiaomi!

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.