Płynność 120Hz z POCO X3 NFC

Płynność 120Hz z POCO X3 NFC

Częstotliwość odświeżania ekranu to gorący temat przewijający się w kategorii monitorów PC od wielu lat, ale na rynku smartfonów stał się popularnym tematem dopiero w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy pierwsze smartfony odeszły od standardowego 60Hz. W 2020 roku ekrany z częstotliwością odświeżania 120Hz stały się jedną z najpopularniejszych funkcji we flagowych telefonach.

Jak działa częstotliwość odświeżania ekranu?

Miara częstotliwości odświeżania określa, jak często treść na ekranie jest wyświetlana. Częstotliwość odświeżania mierzona w Hz zlicza, ile razy wyświetlacz jest odświeżany co sekundę. Ekran 60Hz odświeża się 60 razy na sekundę, a ekran 120Hz odświeża się dwa razy szybciej niż panel 60Hz.

Ekran smartfona nie odświeża się jednocześnie w każdym cyklu. Zamiast tego każdy poziomy rząd pikseli odświeża się po kolei, aż cały wyświetlacz zaktualizuje się w wymaganym tempie. Staje się to widoczne podczas filmowania wyświetlacza w zwolnionym tempie, co powoduje, że wyświetlacz migocze, gdy oglądasz go za pomocą aparatu w smartfonie.

Sprawdź

Przewaga widoczna gołym okiem

Zwiększenie płynności jest główną zaletą wyższej częstotliwości odświeżania. Więcej klatek pojawiających się w tym samym czasie zmniejsza odstępy między poszczególnymi klatkami. Chociaż nie jest to coś, co użytkownicy mogliby świadomie zauważyć, znakomita większość ludzi może wyczuć różnicę między poszczególnymi częstotliwościami odświeżania.

Wyższa częstotliwość odświeżania oznacza, że ruch między każdą klatką wydaje się płynniejszy. Przewijanie aplikacji i przesuwanie po menu będzie bardziej płynne, a rozmycie ruchu — rozmycie widoczne między czynnościami — również zostanie widocznie zmniejszone. Szybsze wyświetlacze swoją prawdziwą przewagę pokazują dopiero w grach. Wyższe wartości klatek na sekundę mają zauważalny wpływ, ponieważ opóźnienie wizualne jest mniejsze, a rozgrywka wydaje się płynniejsza, zapewniając lepsze wrażenia.

Sprawdź

Gdy raz doświadczysz 120Hz, nie będzie odwrotu

Po wypróbowaniu wyświetlacza o wysokiej częstotliwości odświeżania wielu użytkowników stwierdza, że ma to ogromny wpływ na sposób i wygodę, w jaki urządzenie się obsługuje. Doświadczenie płynnego wyświetlania 120Hz utrudnia powrót do standardowego ekranu o niższej częstotliwości odświeżania. Wysoka częstotliwość odświeżania pokazuje, że POCO X3 NFC jest idealny dla graczy i zapewnia płynne i niezrównane wrażenia. Kliknij baner poniżej i dowiedz się wszystkiego o niesamowitych funkcjach nowego POCO X3 NFC. Smartfon jest już dostępny w przedsprzedaży, a 15.09 wielki Flash Sale, tylko na Mi-Home.pl.

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.