Jaki smartfon Xiaomi dla dziecka?

Jaki smartfon Xiaomi dla dziecka?

Poprzedni smartfon rozbił się na lekcji WF’u? Czy może zgubił się na dnie plecaka lub został skradziony przez grupę łobuziar? Jeśli właśnie stoisz przed wyborem nowego telefonu dla dziecka, znajdziesz go właśnie u nas, niezależnie od przyczyny.

W jaki smartfon celować?

Kupując elektronikę dla swojej pociechy, kryteria wyboru powinny skupić się na nieco innym polu wymagań. Mniej istotna stanie się sfera techniczna, czy wizualna, a na pierwszy plan wysunie się ta związana z bezpieczeństwem. Dobrze jest sprawdzić, czy smartfon posiada funkcje ochrony wzroku, tryb czytania, czy certyfikat niskiej emisji światła niebieskiego. Najlepiej więc wybrać coś, co jest zarówno użyteczne, jak i skromne, aby nie kusić zbytnio szkolnych rzezimieszków, a w razie nieszczęśliwego wypadku, nie trzeba było się obawiać wysokich kosztów naprawy, czy wymiany telefonu na nowy.

Solidne wykonanie

Coraz ciężej jest utrzymać smartfon z dużym ekranem w niewielkiej kieszeni spodni, szczególnie w przypadku aktywności na świeżym powietrzu, jak na przykład gra w piłkę nożną, czy w klasy. Smartfon “wychodzący” z dzieckiem na podwórko szkolne musi zdać niemal wojskowe szkolenie i wytrzymać niejedno potknięcie. Drobna faktura na pleckach smartfona może pomóc w amortyzacji jego upadku. Tego typu design można zaobserwować na przykładzie Redmi 10C, którego obudowa cechuje się delikatnymi żłobieniami. Telefon nie będzie niezniszczalny, ale może poradzić sobie o wiele lepiej od modeli z wykorzystaniem szklanej obudowy.

Zadbajmy o zdrowie

Nie oszukujmy się. Niezależnie od modelu i rodzaju smartfona, dziecko spędzi z nim sporą część swojego wolnego czasu. Dlatego też niezmiernie ważne jest upewnienie się, że nowy telefon będzie miał wszelkie możliwe zabezpieczenia po to, aby nie szkodzić zdrowiu swojego użytkownika. Warto zwrócić uwagę, czy dany model obsługuje tryb czytania, zmniejszający wysiłek oczu, oraz czy wyświetlane kolory zmieniają intensywność w zależności od pory dnia. Takie możliwości odnajdziesz między innymi w Redmi 10C, Xiaomi 11T i Redmi Note 11 Pro (Reading Mode 3.0). Równie dobrym wyborem jest Xiaomi 12X, czyli smartfon wyróżniony certyfikatem niskiej emisji światła niebieskiego.

Redmi 10C

Przy wyborze nowego smartfona dla dziecka można posłużyć się następującymi kryteriami:
•wytrzymałością
•pojemnością baterii
•potencjałem do rozwoju różnorodnych pasji jak rysowanie, fotografia, czy nagrywanie filmów i wspomnianym wcześniej, niskim współczynnikiem emisji niebieskiego światła. Z pewnością ważne jest też, aby smartfon zbytnio nie nadwyrężył domowego budżetu. W zależności od temperamentu i wieku dziecka można zdecydować, w jakim stopniu będzie ono umiało zadbać o sprzęt. Ceny Redmi 10C rozpoczynają się już od 799zł, co wydaje się być znakomitym rozwiązaniem na start. Co więcej, dzięki modułowi NFC obecnym w tym modelu, drugie śniadanie lub przekąskę uda się kupić nawet wtedy, gdy w portfelu zabraknie drobnych! Szybkie płatności zbliżeniowe to doskonały sposób na brak gotówki.

Redmi Note 11 Pro

Idąc nieco dalej, można rozglądnąć się za droższym rozwiązaniem, jak np. Redmi Note 11 Pro. Jeśli dziecko lubi fotografować, warto wybrać coś, co umożliwi mu rozwinięcie tego zainteresowania. Redmi Note 11 Pro został wyposażony nie tylko znakomity aparat główny 108MP, umożliwiający wykonywanie szczegółowych i ostrych jak brzytwa zdjęć. Na jego pokładzie znajdują się także aparaty mikro oraz szerokokątny. Dadzą one dziecku możliwość poznania świata zarówno z bliska, jak i z daleka, a poza tym, kto wie, może i Ty dowiesz się czegoś więcej o otaczającej naturze, widząc ją z zupełnie nowej perspektywy.

Więcej fotograficznych możliwości

Nie musisz zamykać się na jedną opcję, jeśli szukasz smartfonu z dobrym aparatem. Mogą zainteresować Cię modele Xiaomi 11T i Xiaomi 12X. Pierwszy z nich należy do serii, którą określa się mianem Cinemagic, poświęconej sztuce filmowania. Zaprojektowanej po to, by tworzyć prace w jeszcze lepszych warunkach, za pomocą smartfona, którego praktycznie zawsze ma się przy sobie. Profesjonalny 108MP aparat i dostępne efekty specjalne pobudzą kreatywność małych twórców. Gotowe produkcje wyświetlą się na znakomitym, pełnym barw ekranie 6,67” AMOLED o współczynniku odświeżania 120Hz. Myślisz, że ciężko dorównać takiemu zawodnikowi? Nie mylisz się! Jednak Xiaomi 12X to nie lada konkurent. Podobnie jak Xiaomi 11T, również nie bierze jeńców, kręcąc najlepsze filmy i strzelając fotki rodem z galerii sztuki. Mimo iż nie cechuje go aż tak duża rozdzielczość aparatu głównego (bo liczy on “jedynie” 50 megapikseli) , to podobnie jak jego poprzednik, w kwestii fotografii może zdziałać naprawdę wiele. Sprawdź karty produktowe obu smartfonów i rozstrzygnij, który z nich wygrywa w Twoim rozeznaniu.

Bo odpoczynek jest ważny

W przerwie pomiędzy wyczerpującymi zajęciami przyda się odrobina rozrywki. Dlatego dla prawdziwego miłośnika gier, głodnego jeszcze lepszych wrażeń wybierz smartfon z wysokim współczynnikiem próbkowania dotyku. W Redmi Note 11 Pro czułość wyświetlacza AMOLED 6,67" plasuje się na naprawdę wysokim poziomie. Wartość dochodząca nawet do 360Hz zapewni bardziej czułe doświadczenia i precyzyjniejsze ruchy, co pomoże nie tylko podczas gier, ale i wtedy, gdy dziecko zdecyduje się na rysowanie w jednej z aplikacji rozwijających plastyczne zdolności. Zobacz, jak wiele radości może sprawić dziecku twórczość na nowym smartfonie!

Czy już wiesz, co wybierzesz?

Zamów jeden ze smartfonów Xiaomi lub Redmi już dzisiaj i zrób swojemu dziecku miłą niespodziankę!

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.