Jak przenieść dane na nowy smartfon Xiaomi?

Jak przenieść dane na nowy smartfon Xiaomi?

Co robi każdy, szczęśliwy właściciel lub właścicielka nowo zakupionego smartfonu Xiaomi? Rozpakowuje go, sprawdza dostępne funkcje, robi kilka próbnych zdjęć i… przesyła najważniejsze kontakty, fotografie, pliki i wszelkiego rodzaju istotne dane z poprzedniego telefonu. Chcesz wiedzieć, jak zrobić to szybko i sprawnie? Zapraszamy na krótki poradnik o tym, jak przenieść dane z telefonu Huawei lub Samsung na urządzenie Xiaomi.

Użyj aplikacji!

Kopiowanie treści nie musi być ani czasochłonne, ani nużące, wystarczy, że przejdziesz do Google Play Store i zainstalujesz dowolną aplikację, służącą do przesyłania danych na nowe urządzenie. Użycie jednego z wielu dedykowanych oprogramowań może Ci oszczędzić wiele zachodu. Masz do wyboru mnóstwo opcji, między innymi Mobile Transfer, Send Anywhere, Mi Mover czy Share Me. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, kolejne kroki będą się od siebie nieznacznie różnić. Nasz poradnik przedstawimy na przykładzie aplikacji Mi Mover.

Krok pierwszy

Wejdź do aplikacji Google Play Store. Wpisz frazę: Mi Mover, wybierz odpowiedni wynik wyszukiwania i pobierz oprogramowanie. Ten krok należy wykonać na telefonie, z którego będziesz przesyłać dane, oraz na nowym smartfonie Xiaomi.

Krok drugi

Po uruchomieniu Mi Mover (lub innej, wybranej przez Ciebie aplikacji) konieczne będzie oznaczenie, z którego telefonu pliki mają być przesyłane, a który telefon ma je otrzymać. Na starym smartfonie dotknij opcję “I’m a sender/Jestem nadawcą”, na nowym “I’m recipient/Jestem odbiorcą”.

Krok trzeci

Teraz możesz wybrać, które treści zostaną przesłane do nowego urządzenia. Po zaznaczeniu plików przejdź dalej, aby połączyć się z nowym smartfonem. Mi Mover zrobi to nim za pomocą Hotspotu Wi-Fi, zadbaj więc o to, aby obydwa urządzenia były podłączone do tej samej sieci. Cały proces powinien przebiec bardzo szybko, jednak czas może się wydłużyć w zależności od tego, jak dużo danych zdecydujesz się przenieść.

Czy chcesz poznać więcej metod transferu danych na nowe smartfony Xiaomi, POCO i Redmi? Jeśli tak, zapisz się do naszego newslettera, w którym przesyłamy zapowiedzi nowych produktów, linki do ofert specjalnych i kolejnych wpisów na naszym blogu. Bądź na bieżąco razem z naMi!

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.