Jak zresetować telefon Xiaomi?

Jak zresetować telefon Xiaomi?

“Spróbuj włączyć i wyłączyć.”

Magiczne rozwiązanie: “wyłącz i włącz” działa na całym świecie niemal od zarania dziejów. Ta prosta rada znajduje swoje zastosowanie w odniesieniu do najróżniejszych sprzętów, jak i smartfonów Xiaomi. Gdy pewna aplikacja zacznie się przycinać, klatkować lub wolniej działać, możesz zamknąć i uruchomić ją ponownie. Równie dobrym i czasami koniecznym rozwiązaniem będzie całkowite uśpienie telefonu na kilka chwil. Jeśli chcesz wykonać miękki reset smartfona Xiaomi, POCO lub Redmi, wystarczy, że (w zależności od modelu) naciśniesz przycisk zasilania, znajdujący się z lewej lub prawej strony obudowy. Przytrzymaj go przez kilkanaście sekund, aż na smartfonie pojawi się okienko z opcją Uruchom ponownie oraz Wyłącz. Możesz wybrać zarówno pierwszą, jak i drugą pozycję. Jeśli z jakiegoś powodu nie dasz rady wybrać żadnego wariantu, używając ekranu dotykowego, wypróbuj nawigację przyciskami regulacji głośności, traktując je tak jak strzałki nawigacyjne.

Przywracanie ustawień fabrycznych - twardy reset

W przypadku poważniejszych awarii lub np. zawirusowania urządzenia, może stać się koniecznym wykonanie tak zwanego twardego resetu smartfonu. Aby wykonać taki manewr na telefonach Xiaomi, POCO i Redmi, wystarczy przejść do Ustawień i wybrać kolejno te opcje: O telefonie-> Przywracanie ustawień fabrycznych -> Wyczyść wszystkie (lub zaznacz jedynie niektóre opcje). Usunie to wszelkie dane z danej kategorii, pliki, zdjęcia oraz zainstalowane aplikacje, nie będzie ich można przywrócić. Zastanów się więc przed podjęciem tego kroku i zabezpieczaj na bieżąco najważniejsze dokumenty i dane, tworząc kopie zapasowe.

To wszystko!

Reset smartfonu to bardzo prosty i przydatny proces, więc zapamiętaj treść tego poradnika, bo być może wykorzystasz go w przyszłości. Miejmy jednak nadzieję, że problemy techniczne będą omijać Ciebie oraz Twój smartfon Xiaomi szerokim łukiem.

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.