Co nowego w MIUI 14?

Co nowego w MIUI 14?

Mogłoby się wydawać, że nie tak dawno informowaliśmy o premierze MIUI 13, a tymczasem na horyzoncie zaczynają pojawiać się pierwsze pogłoski na temat kolejnej odsłony nakładki. Wszystko wskazuje na to, że debiut MIUI 14 na smartfony Xiaomi, Redmi oraz POCO może mieć miejsce… jeszcze w tym miesiącu! Połowa sierpnia to najczęściej przywoływany termin premierowej prezentacji, jednak na jego oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze chwilę poczekać. Jedno jest pewne - najnowsza wersja nakładki to odpowiedź na oficjalny start Androida 13, który niesie za sobą spore zmiany. W zeszłym tygodniu udzieliliśmy odpowiedzi na pytanie “Które smartfony otrzymają aktualizację MIUI 14?”. Dziś przybliżymy najważniejsze nowości, jakich możesz się spodziewać wraz z aktualizacją MIUI do wersji czternastej.

Po pierwsze

Aktualizacja App Vault, czyli darmowej aplikacji dostępnej w sklepie Play. Gromadzi ona w jednym miejscu najistotniejsze funkcje, skróty, wyniki wyszukiwania czy zabezpieczenia.

Po drugie

Nowy interfejs aplikacji Zegar i Kalkulator. Dzięki odświeżonemu wyglądowi ich obsługa będzie jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna.

Po trzecie

Funkcja rozpoznawania tekstu na zdjęciach. Umożliwi ona także zaznaczanie wybranych fragmentów tekstu oraz ich kopiowanie.

Po czwarte

Album o nazwie “W tym dniu”, który pozwoli na automatyczne tworzenie galerii z danego dnia, a tym samym łatwiejsze grupowanie zdjęć i wracanie do uchwyconych wspomnień.

Po piąte

Możliwość blokowania i wyłączania stałych powiadomień z poziomu panelu powiadomień.

Po szóste

Możliwość odinstalowania aplikacji Pobrane oraz Galeria.

Po siódme

Dalsza rozbudowa Centrum kontroli, która została zapoczątkowana w MIUI 13.

Po ósme

Mechanizm ochrony przed oszustami [NOWOŚĆ]. To skuteczna ochrona użytkownika związana z blokadą podejrzanych aktywności, która swym zasięgiem obejmie zarówno połączenia i wiadomości tekstowe (SMS), jak i aplikacje.

And last but not least...

Pełne wsparcie dla technologii Bluetooth Audio LE, co ma bezpośredni związek z wspomnianą już premierą Androida 13. Najnowsza wersja tego systemu operacyjnego będzie bowiem dostosowana do technologii, którą sami twórcy określają mianem “przyszłości dźwięku”.

Jak podobają Ci się udogodnienia, które już niedługo usprawnią działanie Twojego smartfonu? Czy tak jak my, nie możesz się doczekać? Bądź na bieżąco, dodając się do naszej listy subskrybentów newslettera. Dzięki regularnym wiadomościom już żadna z nadchodzących nowości Ci nie umknie!

Bądź na bieżąco
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę ROLV Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Traktowej 6, 05-800 Pruszków, w celu wysyłki przez ROLV Group sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie oraz jej partnerów treści marketingowych przy użyciu wiadomości e-mail (poprzez adres e-mail) i/lub wiadomości SMS (poprzez numer telefonu przypisany do konta) jak również korespondencji dotyczącej oceny przeze mnie dokonanego zakupu. Przyjmuję do wiadomości, że w każdej chwili mogę cofnąć udzieloną zgodę oraz że wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem wysyłanych dotychczas informacji marketingowych. Więcej w naszej polityce prywatności.