Ładuję... 814 wyświetleń
Jak zresetować telefon Xiaomi?

“Spróbuj włączyć i wyłączyć.”

Magiczne rozwiązanie: “wyłącz i włącz” działa na całym świecie niemal od zarania dziejów. Ta prosta rada znajduje swoje zastosowanie w odniesieniu najróżniejszych sprzętów, jak i smartfonów Xiaomi. Gdy pewna aplikacja zacznie się przycinać, klatkować lub wolniej działać, możesz zamknąć i uruchomić ją ponownie. Równie dobrym i czasami koniecznym rozwiązaniem będzie całkowite uśpienie telefonu na kilka chwil. Jeśli chcesz wykonać miękki reset smartfona Xiaomi, POCO lub Redmi, wystarczy, że (w zależności od modelu) naciśniesz przycisk zasilania, znajdujący się z lewej lub prawej strony obudowy. Przytrzymaj go przez kilkanaście sekund, aż na smartfonie pojawi się okienko z opcją Uruchom ponownie oraz Wyłącz. Możesz wybrać zarówno pierwszą, jak i drugą pozycję. Jeśli z jakiegoś powodu nie dasz rady wybrać żadnego wariantu, używając ekranu dotykowego, wypróbuj nawigację przyciskami regulacji głośności, traktując je tak jak strzałki nawigacyjne.

Przywracanie ustawień fabrycznych - twardy reset

W przypadku poważniejszych awarii lub np. zawirusowania urządzenia, może stać się koniecznym wykonanie tak zwanego twardego resetu smartfonu. Aby wykonać taki manewr na telefonach Xiaomi, POCO i Redmi, wystarczy przejść do Ustawień i wybrać kolejno te opcje: System -> Resetowanie -> Przywracanie ustawień fabrycznych. Usunie to wszelkie dane, pliki, zdjęcia oraz zainstalowane aplikacje i nie będzie można ich przywrócić. Zastanów się więc przed podjęciem tego kroku i zabezpieczaj na bieżąco najważniejsze dokumenty i dane.

To wszystko!

Reset smartfonu to bardzo prosty i przydatny proces, więc zapamiętaj treść tego poradnika, bo być może wykorzystasz go w przyszłości. Miejmy jednak nadzieję, że problemy techniczne będą omijać Ciebie oraz Twój smartfon Xiaomi szerokim łukiem.

Zobacz więcej
 • Co nowego w MIUI 14?
  Co nowego w MIUI 14?
  Najnowsza odsłona nakładki systemowej MIUI 14 jest już coraz bliżej! Kliknij i sprawdź, jakie funkcje za sobą niesie.
  2022-08-07 10:10:00
  138 wyświetleń
 • Jaki powerbank Xiaomi na wakacje?
  Jaki powerbank Xiaomi na wakacje?
  O czym warto pamiętać przed podróżą? W dzisiejszym poradniku przypominamy o najważniejszym, czyli powerbankach Xiaomi!
  2022-08-04 10:10:00
  110 wyświetleń
 • Które telefony Xiaomi dostaną MIUI 14?
  Które telefony Xiaomi dostaną MIUI 14?
  Odkryj, które smartfony Xiaomi, POCO i Redmi dostaną MIUI 14. Zobacz, czy Twój telefon jest na liście najnowszej aktualizacji oprogramowania.
  2022-07-29 10:10:00
  2023 wyświetleń
 • Jak zresetować telefon Xiaomi?
  Jak zresetować telefon Xiaomi?
  Mi-Home.pl pomaga przy... drobnych awariach smartfonów! Zobacz, jak zrestartować oraz przywrócić ustawienia fabryczne telefonów Redmi, POCO i Xiaomi.
  2022-07-27 10:10:00
  814 wyświetleń