26 stycznia 2023 722 wyświetleń
Jak zapisać aplikacje na karcie microSD w telefonie Xiaomi?

W dzisiejszym poradniku wytłumaczymy, jak umożliwić instalację aplikacji na karcie microSD w smartfonie Xiaomi. Chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym tutorialem!

Zmień miejsce docelowe pobierania aplikacji

Aby umożliwić zapis aplikacji na przenośnej karcie, konieczna będzie zmiana ustawień telefonu. Polega ona na zmianie miejsca, na które programy będą pobierane. Może to brzmieć skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest bardzo proste. Aby tego dokonać, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją. Pamiętaj jednak, że włączając opcje programisty i edytując ustawienia telefonu, możesz przypadkowo zmniejszyć skuteczność działania systemu lub zaburzyć prawidłowe działanie aplikacji. Dokonując zmian, robisz to na własną odpowiedzialność.

  1. Wejdź w Ustawienia/O telefonie i czterokrotnie stuknij palcem w pole z napisem Wersja MIUI. Po tej sekwencji działań na ekranie powinien Ci się wyświetlić komunikat: Jesteś programistą lub W porządku, już jesteś programistą. Gratulacje, pierwszy krok już za Tobą.

  2. Teraz w Ustawieniach telefonu odnajdziesz dodatkowe opcje zmian. Aby je odszukać, wróć do głównego ekranu ustawień, przewiń ekran na sam dół i wybierz Dodatkowe ustawienia/Opcje programistyczne.. Włącz opcje programistyczne, klikając znacznik.

  3. W sekcji Aplikacje znajdź opcję Wymuś możliwość zapisania aplikacji i włącz ją, przesuwając znacznik. To działanie sprawi, że niemal każdy program będzie teraz można zapisać na przenośnym nośniku pamięci.

Czy ten poradnik okazał się dla Ciebie pomocny? Po więcej zapraszamy tutaj.

Zobacz więcej