Ładuję... 1554 wyświetleń
Jak odblokować smartfon Xiaomi bez hasła?

Dzisiejszy temat jest nieco bardziej skomplikowany od pozostałych, lecz nie umniejsza to jego wadze. Chodzi przecież o bezpieczeństwo danych na Twoim smartfonie. Co zrobić, gdy telefon się zgubi, lub zostanie skradziony? Jak postępować, gdy zapomnisz hasła, kodu lub znaku blokady? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym poradniku.

Przede wszystkim zadbaj o najlepszą ochronę

Najważniejszym aspektem w kontekście ochrony danych jest wybór odpowiedniego rodzaju zabezpieczeń. W zależności od swoich upodobań i codziennych nawyków, różne metody blokady ekranu sprawdzą się w mniejszym bądź większym stopniu. Przykładowo, jeśli masz problemy z zapamiętywaniem kodów, wykorzystaj inteligentne odblokowywanie ekranu przez funkcję rozpoznawania twarzy, lub użyj czytnika linii papilarnych, który znajduje się w najnowszych modelach POCO, Redmi, jak i Xiaomi. Warto powiadomić o takich możliwościach swoich bliskich, którzy nie zawsze są świadomi wszystkich opcji, jakie daje dzisiejszy dostęp do technologii. Oprócz tych metod możesz oczywiście skorzystać ze standardowego kodu PIN lub wzoru rysowanego na ekranie.

Wystarczy, że zapamiętasz

Po wyborze zabezpieczenia, pozostaje tylko pamiętać, jak telefon odblokować. Jednak nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać… Jeśli odpowiednio wcześniej zadbasz na przykład o stworzenie w swoim domu, czy mieszkaniu bezpiecznej strefy odblokowywania Smart Lock, nie musisz się denerwować nawet wówczas, gdy kod PIN “wyleci Ci z głowy”. I innym wypadku pozostaje jedynie reset telefonu do ustawień fabrycznych. Powoduje to niestety trwałe usunięcie plików, kontaktów, wszelkich wiadomości zapisanych na smartfonie.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Najpierw wyłącz swój smartfon Xiaomi, POCO lub Redmi, a następnie odczekaj krótką chwilę. Kliknij jednocześnie wszystkie przyciski swojego telefonu, do czasu, aż pojawi się okno menu trybu awaryjnego. (W zależności od modelu procedura może się nieznacznie różnić). Podłużny klawisz odpowiedzialny za kontrolę głośności dźwięków pozwoli Ci przemieszczać się po opcjach menu. Komenda wipe data/factory reset oznacza przywrócenie ustawień fabrycznych. Wybierz ją, aby wyczyścić dane smartfona i cieszyć się nim na nowo.

PS.

Tym razem nie zapomnij o dodatkowych zabezpieczeniach! Mamy nadzieję, że dzisiejszy poradnik okazał się dla Ciebie pomocny. Po więcej takich tekstów wpadaj na naszego bloga!

Zobacz więcej
 • Co nowego w MIUI 14?
  Co nowego w MIUI 14?
  Najnowsza odsłona nakładki systemowej MIUI 14 jest już coraz bliżej! Kliknij i sprawdź, jakie funkcje za sobą niesie.
  2022-08-07 10:10:00
  135 wyświetleń
 • Jaki powerbank Xiaomi na wakacje?
  Jaki powerbank Xiaomi na wakacje?
  O czym warto pamiętać przed podróżą? W dzisiejszym poradniku przypominamy o najważniejszym, czyli powerbankach Xiaomi!
  2022-08-04 10:10:00
  110 wyświetleń
 • Które telefony Xiaomi dostaną MIUI 14?
  Które telefony Xiaomi dostaną MIUI 14?
  Odkryj, które smartfony Xiaomi, POCO i Redmi dostaną MIUI 14. Zobacz, czy Twój telefon jest na liście najnowszej aktualizacji oprogramowania.
  2022-07-29 10:10:00
  2019 wyświetleń
 • Jak zresetować telefon Xiaomi?
  Jak zresetować telefon Xiaomi?
  Mi-Home.pl pomaga przy... drobnych awariach smartfonów! Zobacz, jak zrestartować oraz przywrócić ustawienia fabryczne telefonów Redmi, POCO i Xiaomi.
  2022-07-27 10:10:00
  814 wyświetleń