7 sierpnia 2022 4369 wyświetleń
Co nowego w MIUI 14?

Mogłoby się wydawać, że nie tak dawno informowaliśmy o premierze MIUI 13, a tymczasem na horyzoncie zaczynają pojawiać się pierwsze pogłoski na temat kolejnej odsłony nakładki. Wszystko wskazuje na to, że debiut MIUI 14 na smartfony Xiaomi, Redmi oraz POCO może mieć miejsce… jeszcze w tym miesiącu! Połowa sierpnia to najczęściej przywoływany termin premierowej prezentacji, jednak na jego oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze chwilę poczekać. Jedno jest pewne - najnowsza wersja nakładki to odpowiedź na oficjalny start Androida 13, który niesie za sobą spore zmiany. W zeszłym tygodniu udzieliliśmy odpowiedzi na pytanie “Które smartfony otrzymają aktualizację MIUI 14?”. Dziś przybliżymy najważniejsze nowości, jakich możesz się spodziewać wraz z aktualizacją MIUI do wersji czternastej.

Po pierwsze

Aktualizacja App Vault, czyli darmowej aplikacji dostępnej w sklepie Play. Gromadzi ona w jednym miejscu najistotniejsze funkcje, skróty, wyniki wyszukiwania czy zabezpieczenia.

Po drugie

Nowy interfejs aplikacji Zegar i Kalkulator. Dzięki odświeżonemu wyglądowi ich obsługa będzie jeszcze prostsza i bardziej intuicyjna.

Po trzecie

Funkcja rozpoznawania tekstu na zdjęciach. Umożliwi ona także zaznaczanie wybranych fragmentów tekstu oraz ich kopiowanie.

Po czwarte

Album o nazwie “W tym dniu”, który pozwoli na automatyczne tworzenie galerii z danego dnia, a tym samym łatwiejsze grupowanie zdjęć i wracanie do uchwyconych wspomnień.

Po piąte

Możliwość blokowania i wyłączania stałych powiadomień z poziomu panelu powiadomień.

Po szóste

Możliwość odinstalowania aplikacji Pobrane oraz Galeria.

Po siódme

Dalsza rozbudowa Centrum kontroli, która została zapoczątkowana w MIUI 13.

Po ósme

Mechanizm ochrony przed oszustami [NOWOŚĆ]. To skuteczna ochrona użytkownika związana z blokadą podejrzanych aktywności, która swym zasięgiem obejmie zarówno połączenia i wiadomości tekstowe (SMS), jak i aplikacje.

And last but not least...

Pełne wsparcie dla technologii Bluetooth Audio LE, co ma bezpośredni związek z wspomnianą już premierą Androida 13. Najnowsza wersja tego systemu operacyjnego będzie bowiem dostosowana do technologii, którą sami twórcy określają mianem “przyszłości dźwięku”.

Jak podobają Ci się udogodnienia, które już niedługo usprawnią działanie Twojego smartfonu? Czy tak jak my, nie możesz się doczekać? Bądź na bieżąco, dodając się do naszej listy subskrybentów newslettera. Dzięki regularnym wiadomościom już żadna z nadchodzących nowości Ci nie umknie!

Zobacz więcej
 • Fotograficzny przełom, czyli Xiaomi 12S Ultra
  Fotograficzny przełom, czyli Xiaomi 12S Ultra
  Najbardziej zaawansowany i pożądany smartfon fotograficzny ostatnich lat? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o Xiaomi 12S Ultra.
  26 września 2022
  84 wyświetleń
 • Duży telewizor od Xiaomi? Sprawdź TV Max 86"
  Duży telewizor od Xiaomi? Sprawdź TV Max 86"
  Największy telewizor Xiaomi z matrycą o rozmiarze 86 cali i odświeżaniem ekranu 120Hz? Przeczytaj artykuł o nadchodzącym TV Max 86" na Mi-Home.pl.
  23 września 2022
  85 wyświetleń
 • Aktualna lista banków Xiaomi Pay
  Aktualna lista banków Xiaomi Pay
  Chcesz zacząć korzystać z funkcji Xiaomi Pay, ale do tej pory nie było to możliwe? Zobacz, jak wiele się zmieniło i sprawdź, czy Twój bank obsługuje już płatności Xiaomi Pay.
  16 września 2022
  191 wyświetleń
 • Jak sparować słuchawki Xiaomi ze smartfonem?
  Jak sparować słuchawki Xiaomi ze smartfonem?
  Właśnie kupiłeś/aś nowe słuchawki Xiaomi i masz problem, aby połączyć je ze swoim smartfonem? Zajrzyj do naszego poradnika i dowiedz się, jak zrobić to szybko i sprawnie.
  12 września 2022
  287 wyświetleń